| necunuscutul a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Ce pot sa devin daca urmez urmatoarele Specializari:
Mate-Info
Filologie
Stiinte ale naturii
Stiinte sociale
Electronica si Automatizari
Comert
Economie

Am mare nevoie de ajutor maine trebuie sa scriu codurile pentru licee si nu prea sunt lamurit! Pls raspuns urgent dau Fundita!

1 răspuns:
| salangwayongseo a răspuns:

Pai nu devii decat dupa ce termini liceul dai bacul te inscrii la o facultate samd. daca iti place matematica si informatica inscriete acolo poti urma facultatea de mate fizica sau informatica. daca iti place limba si literatura romana limbile straine grografia istoria inscriete acolo dupa ce termini te poti inscrie la litere sau la sectia limbi straine sau poti sa devii jurnalist. la stiintele naturi poti sa te inscrii daca vrei sa studiezi apoi medicina.depinde ce iti place la sttiinte sociale daca te inscrii poti sadai apoi la sociologie asistenta sociala profile umaniste. la comert poti deveni cred agent de vanzari asta nu o cunosc prea bine, la economie economist poti lucra la banca intr-o intreprindere mare...mult succes