| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar fi mai preferabil?
Să studiez medicina la Iaşi şi după terminarea studiilor să mă angajez în străinătate sau să studiez medicina în Anglia?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti permiti studii in UK si stii bine engleza incat chiar sa pricepi ce faci acolo du-te.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Studiaza in tara noastra. Dupa poti pleca.

| hasiuc a răspuns:

Iasul ca oras e un oras de boschetareala pe ansamblu. Tramvaie MIZERABILE si Autobuze preistorice ti-e frica sa urci in ele ca nici frani nau. Chiriile sunt exorbitate d la 170 de euro in sus pentru un oras in care se moare de foame! LOCURI DE MUNCA PLA! profesorii is niste spagari imputiti. Spaga e la baza examenului. Inainte 15 % era nota din an. 35 % practicu si 50 grila.Mai luai un 7 in practic si cu 3 si ceva in grila o scoteai de 5 acuma vor minim 5 la toate si iti garantz ca nu iei 5 in grila eu nu am reusit niciodata. Grila e facuta anumea pentru a sari cu banu. Sa cumperi grila. Mai erau care treceau si fara a da. Sa pus cruce! O MIZERIE DE FACULTATE. Nu iti nenoroci viata! Da calduros la Galati oras mic saracie. Chiar poti invata! BAfta

| hasiuc a răspuns:

Un rahat de facultate facuta pentru straini nu pentru ai nostri! ai nostri nau ce cauta! Doar aia cu bani si fara creier dau la Iasi. No so uit pe o profesoara cat oi trai. Zicea ea ca ce pe voi ca incalzeste bursa de 150 de ron. Si un student ii zice pai na sunt care is la fara taxa si trag si de ai 150 de ron. Profa pai ce draga daca n-aveti bani ce cautati la medicina ce. si asa si e.

| hasiuc a răspuns:

Mi-e scarba de Iasi, numa tigani peste tot. Un oras de salbatici! Niste jeguri! bani bani si iar bani numa cu spaga treci. Sa fiu sincer am facut 43 de credite din care fara spaga doar sportu si indca doua rahaturi din astea le-am trecut si alea cu 6 8 si 6 la sport 8. Nu ai nici o sansa acolo cred-ma.

| hasiuc a răspuns:

Pentru fiziologie, o anatomie de semestru unu si biofizica mi sa cerut 1200 de euro n-am mai avut si mau lasat repetent. Nu fa prostia care am facto eu.

| hasiuc a răspuns:

Asta e viata de student la Iasi, o MIZERIE baga frica in voi primul semestru sa veniti cu bani in al doilea care nu stiti cum merg treaba sau ati crezut ca reusiti fara bani! Din pacate asta e realitatea in mizeria asta de facultate. Daca ai noroc sa intri caci si admiterea e tot pe bani luata! CREDEMA eram sa dau spaga cui trebuia si erau inscrierele si ma intreaba X uite si la astea si eu ce sa le faci daca nu stiu! ASTA E REALITATEA si inscrierea pentru admitere in MIZERIA ASTA DE UMF IASI e pentru bani 350 de ron inscrierea WTF! IS peste 3000 pe an! La laboratoare nau nimica aparatura veche o MIZERIE! mai nou se intra fara admitere dai 5000 pe an taxa si te doare in PLA! plus spaga indca pe atat! ASTA E REALITATEA! NU pierde vremea cu cocina asta cum am facut eu! din pacate! cauta-ti un medic dupa primul an si fa practica sambata si duminica pe specialitatea care vrei s-o faci mai tarziu! BAFTA crede-ma nu am nimic de castigat spunandu-ti astea dar nu vreau ca cineva sa mai treaca prin ce cacatt am trecut eu. SUcces cu admiterea!

| Georgica98 a răspuns:

Parerea mea este ca mai bine e sa studiezi in tara. dupa ce ai terminat, poti pleca in strainatate. Ca sa studiezi in tara ar fi mai usor si pentru tine si pentru parinti... si pe langa astea, materia tot aia estehappy asa ca mai bine e in tara, "acasa", decat sa te chinui sa inveti direct in alta tara. cum spuneam, dupa ce termini facultatea este cu totul altceva, desi avem nevoie si in tara de mediciwinking