| lll0veee a întrebat:

Ce aș putea face după liceu ținând cont ca termin filologia? M-ar interesa ceva in cadrul Universității Babeș-Bolyai sau ASE, ceva care sa fie de viitor și sa-mi pot găsi o meserie după.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Limbi straine, daca mergi pe o limba nordica (gen olandeza, norvegiana) sau asiatica (chineza, japoneza) poti castiga chiar foarte bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice faci, orice facultate care te primește cu ceea ce știi, este de viitor și poți găsi serviciu după.

| LaraClarice a răspuns:

Limbi străine, resurse umane, psihologie.

| Mizmi420 a răspuns:

Fa-te profesor de romana, istorie sau ceva de genul