| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Ce ati alege dintre urmatoarele meserii : medic pediatru, veterinar sau de medicina generala(de familie)? Argumentati raspunsul...

Răspuns Câştigător
| analoveskorea a răspuns:

Nici una dintre ele, vreau sa devin medic pentru ca e o meserie nobila dar nu medic de familie in niciun caz pentru ca nu vreau sa stau la birou si sa scriu retete, nici veterinar sub nicio forma, imi plac animalele dar imi displace meseria, nici pediatru, vreau sa ma indrept spre o alta ramura a medicinii, poate chirurgie, medicina orientala, oricum ceva care implica multa munca, vreau sa salvez vieti, simt ca asta e menirea mea. Dar daca ar trebuie sa aleg una din meseriile enumerate de tine as alege pediatria

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una pentru ca sunt prost platite.Eu vad realitatea si aleg mai 50% ce imi place si 50% ce e necesar.

| Lollidella a răspuns:

Vai... cam pe aici ma invart si eu... si nici eu nu stiu ce sa aleg.

| FreakyHalloweenBoy explică:

Daca nu alegi niciuna nu trebuia sa raspunzi...Aici nu e vorba despre tine, ci despre cariera mea ...In ce parte sa ma orientez.Nu ma interesa ca dai la drept sau unde dai

| Gicuta a răspuns:

Poi nici unul deoarece eu vreau sa dau la drept si sa devin avocata in plus in meseriile pe care le-ai dat nu se prea castiga banii cu care sa nu tii lipsa in zilele de azi din cauza crizei

| Almagri a răspuns:

Din cate vad, imi dau seama ca vrei sa devii medic. variantele enumerate de tine sunt oarecum diferite, dar indiferent de specializare, pentru fiecare inveti fffoarte mult. Trebuie sa te gandesti ce-ti place mai mult. Poate am venit destul de greu cu raspunsul, dar nu am putut sa las niste personaje total neimplicate emotional sa dea verdicte egoiste si sa-si insire aspiratiile in coment box-ul unei intrebari la care nu au dat niciun sfat, ci si-au intarit ei insisi convingerile legate de alegerile facute. eu sunt la veterinara si fac ceea ce mi-am dorit dintotdeauna. 50% cu 50% al lui Anonim este afirmatia ignorantilor si a celor care se complac intr-o existenta pecuniara. Din punctul meu de vedere, medicina veterinara ofera mult mai multe satisfactii. Mult succes in continuare!