| Rizea_Alexandra_1987 a întrebat:

Care credeti ca este cea mai buna meserie si explicate de ce ati aleso:
-croitoreasa
-asistenta
-veterinar
-medic pediatru
-medic de familie
-medic de interne

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Cea mai buna meserie difera de la o persoana la alta in functie de ce asteptari are de la viata si ce ii place sa faca. In principiu o meserie buna trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
1. Sa-ti placa ce faci. Sa te simti in elementul tau;
2. Sa nu produca prea mult stres;
3. Sa aduca un salar care sa ajunga pentru toate nevoile tale;
4. Sa iti lase timp pentru viata personala, adica fara prea multe ore suplimentare.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primele 2 au niste salarii de toata rusinea, restul ce iti place mai mult

| neutrino a răspuns:

Daca te ajuta capul, medic (indiferent de care), daca nu, croitoreasa pentru retusuri.

| einenebun23 a răspuns:

Medic De Familie din ceea ce ai enumerat tu. Este o meserie buna stai la caldura pot sa zica ca e curata. Si in plus de asta este si bine platita

| ioanadata a răspuns:

Nu exista cea mai buna meserie! Fiecare are o meserie carei place lui nu una care sa ii aduca bani! Meserie trebuie sa aduca bani dar trebuie si sa-ti placa

| RoxAnnA6 a răspuns:

Medic veterinar, deoarece imi place sa ajut animalle si pentru ca si bunicul meu a avut aceiasi meserie!