| claudia123123 a întrebat:

Ce ati alege intre avocat si contabil? Argumentati va rog happy
Dau funda celui mai bun raspuns si vot tuturorwinking

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Depinde de ceea ce îţi place ţie mai mult.
Ca să ajungi avocat e mai greu ( trebuie să termini Dreptul, să intri în Barou, să-l absolvi apoi câţiva ani buni de stagiatură.
Însă vei ave un salariu foarte bun, dacă eşti un avocat priceput.
La contabil e mai uşor, însă e puţin mai greu să îţi găseşti de muncă, iar salariul e mai mic faţă de avocat.
Ţara noastră e plină de contabili şi avocaţi, de asta trebuie să fii foarte bun în ceea ce faci ca să îţi găseşti de muncă.
Baftă!

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Avocat caci nu-mi plac cifrele, calculele.,.

| Doηηa a răspuns:

Eu am ales avocat pentru că asta mă definește.

| marian951 a răspuns:

Cele doua meserii nu prea au multe in comun.Sa fii contabil este plictisitor trebuie sa faci acelasi lucru in fiecare zi. Daca alegi sa fii avocat o sa ai o meserie mult mai stimulanta si cu siguranta nu te vei plictisi.

| MarinaaLarisaa a răspuns:

Avocat, cred că se câştigă mult mai bine şi e mai avantajos.

| roxanamariaa a răspuns:

Avocatul castiga mult mai bine happy

| Alexuțu_Alex_1997 a răspuns:

Avocat,deoarece in ziua de azi tara este plina de contabili...nu se cauta...eu as opta pentru avocat