| Rotax122 a întrebat:

Salut,Fujifilm FinePix S4000 sau Nikon Coolpix L310? Argumentati : ) Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Fujifilm FinePix S4000 este mai bun! Motive ar fi:
- in primul rand S4000 este un SLR fata de Nikon care este un bridge.
- are stabilizator de imagine, Nikon nu are
- zoomul digital si cel optic este mai mare, muult mai mare!
- Panorame in-camera - lipeste mai multe fotografii într-o panoramă, Nikon nu are functia asta.
- poti sa faci poze macro incepand de la 2 cm fata de Nikon ->10 cm
- ai ecran de rezoluție mare 460.000 de pixeli fata de Nikon care este la jumatate 230.000 px
- ai vizor digital, Nikon nu are
- sensibilitate maximă, lumină mai bună 1600 ISO, Nikon are 800 ISO
- expuneri mai lungi 8s la Nikon este jumatate(4s).Avantajul se simte la pozele facute noaptea.
Si cam atat!