| Atti12 a întrebat:

Ce cariera i s-ar potrivi unui balbait?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice, unde nu-i nevoit sa deschida gura ca sa vorbeasca, ci doar sa execute: constructor, gradinar, sofer pe tir sau autobuz,

Vad ca cineva a mentionat "ca functionar bancar", unde ai d fapt obligatia sa vorbesti si sa explici la telefon clientilor, sau colegilor, deci imposibil sa fii acceptat intr-o banca, ca nu sunt pozitii de "in spate" sau "in fata" fiindca toti ajung la un moment dat sa faca turul, lucrand in ambele sitatii, la ghiseu cu publicul sau in spate, la procesarea actelor.
Ca programator, iarasi nu se poate, fiindca trebuie sa vorbesti cu clientul sau sefu, sa-i spui ce vrei sa faci, ce ai facut, de ce ai facut asa si nu altfel, terbuind sa intelegi si sa dezvolti cerintele clientului, care solicita o anumita lucrare. Se cere multa vorbarie in programre, iti spun din experinta, fiindca lucrez cu ei si zilnic avem sedinte de discutii.

| Mosotti a răspuns:

Programator ca acolo trebuie sa-ti faci treaba, nu sa bla bla bla prea mult, sofer de autobuz, vatman, functionar bancar in spate la acte, si mai sunt.

| Sofer a răspuns:

Actor de comedie.

| gabicoo a răspuns:

Prezentator la B1 TV în locul lui Banciu!

| JicaContra a răspuns:

big grin
chiar stiu raspunsul corect la intrebarea asta:
ORICE, atat timp cat pleaca din tara si invata alta limba
pentru ca am inteles ca NUMAI in limba materna poti fi balbait, o limba pe care o inveti, NUwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preot

| Bruno92 a răspuns:

Gropar

| IonutPetre12 a răspuns:

Nu ti poate spune nimeni asta.Pe langa balbait, ai diferite calitati si defecte care te vor ajuta sau nu in anumite domenii

| Daz01 a răspuns:

Speaker motivațional