| ovadark a întrebat:

Ce conditii trebuie sa indeplinesc ca sa ajung soldat profesionist ca mai apoi sa pot ajunge in Afganistan?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Romania deja a retras trupele din Afganistan, deci nu prea cred ca mai ajungi pe acolo, dar daca vrei o cariera militara ai mereu la dispozitie un liceu militar sau daca ai trecut de varsta asta poti sa te inrolezi in armata

| Sadop a răspuns:

Te poti inrola direct in armata sau poti urma o Academie Militara ( iesi ofiter ).
Pentru a te inrola in armata trebuie sa fii apt. Gasesti conditiile pe internet.
Dupa ce obtii cativa ani de vechime si esti si foarte bun, poti fi trimis si in afara.
Bafta!