| Niuaaa a întrebat:

Ce credeti ca exista vampiri?

Răspuns Câştigător
| ElenaChitorog a răspuns:

Hey Emma eu la fel privesc Vamire Dieries, dar sa stii ca serialul acesta te duce in eruare...am citit multe legende, la stiri chiar am vazut ca ezista vamiri. Unii spun ca daca te musca un Vampir si u te omoara si apoi sare eun cine negru sau o pisica neagra pe tine te prefaci in vampir dar tu singuta stii ca in Vampiries Dieries se transforma alt fel o.k succese daca mai aflu o sa-ti mai skriuwinking

12 răspunsuri:
| AnaAmalia31 a răspuns:

Nu, nu cred ca exista laughing

| lovegirl15 a răspuns:

Tu ce crezi? Ai vazut vreodata unul? Ai auzit pe cineva care sa spuna ca a vazut un vampir? Crezi ca daca era macar o mica speranta ca vampirii sa exista,ar fi trebuit sa se stie sau sa se spuna tot felul de posibilitati la tv?
Poate ca pentru. unii exista,dar exista in mintea lor,in imaginatia lor.
Daca vreau imi pot imagina acum un vampir plin de sange,imbracat in zdrente, sau mai stiu eu ce, dar asta inseamna ca exista?

| ZvT a răspuns:

Da... am vazut unul beat mort dormea intr-un sunt.

| aryana1991 a răspuns:

Cred ca exista un intreg clan.ai vazut tu vreunul? logic ca nu sunt doar mituri

| Neimportant a răspuns:

Desigur că există într-o lume imaginară dar în cea reală nu.

| NuDauFunda a răspuns:

N-au existat niciodata vampiri (asa cum ni sunt prezentati ei). Acum vreo 2-300 de ani umblau legende despre vampiri si era o isterie generala cu privire la ei, mai ales la noi si in estul Europei. Daca umblau vorbe despre un mort, cum ca ar fi devenit vampir, lumea se il deshuma si ii infigeau celebrul tarus in inima. Sigur, astea erau doar mituri, lumea era credula. Unii sunt si acum.
Totusi nu e imposibil sa fi existat vreodata undeva cineva care sa fi avut nevoia patologica de a bea sange. Dar era viu laughing
Poti sa citesti despre contesa de Bathory, care se spune ca omora fete virgine si facea baie in sangele lor, sperand ca astfel sa ramana vesnic tanara.

| Iliutz a răspuns:

Nu

| smecherulxxl5 a răspuns:

Poate au existat mai de mult vampiri...dar acum nu mai este nici unul.nimeni nu stie daca au existat vampirii.

| cr1sty1 a răspuns:

Dupa poza care o ai la avatar se vede clar ca te uiti la the.vampire.diaries (trebuie sa recunosc si eu ma uit[si cred ca e un serial reusittongue] dar nu inseamna ca trebuie sa fii orbit/a de S.F ) daca exista vampiri in zilele noastre inseamna ca nenea santaCLAUS imi va aduce ceva frumos la iarnahee hee si nurmal ca a existat mos.craciun dar doar o viata (dadea si el cadouri la sarmani) si asa s-a creat traditia... asa si cu vampiri big grin

| didi99 a răspuns:

Nu este sigur daca exista sau nu.Eu una cred ca au existat mai demult, si chiar si acum.

| georgikgeo a răspuns:

Daaa.exista...si daca te intrebi de prea multe ori vor veni si te vor lua in lumea lor!winking cred ca lumea, aici, are pretentia sa raspunda sau sa gaseasca intrebari utile.nu de copiii de 7-10 ani care se uita prea mult la twilight si juranalele vampirilorwinking

| mareiubire45 a răspuns:

Prin desene animate