| Bloodthirsty a întrebat:

Ce domeniu sau ce meserie este cea mai bine platita la ora actuala?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Aceea care te determina sa te scoli fara probleme abia asteptind sa ajungi la servici, aceea care iti da o satisfactie enorma facind-o, aceea care te face sa te simti util pentru ca sti ca chiar realizezi ceva. Plata pe care o primesti de pe urma acestor lucruri, care nu are de-a face cu bani, dar este totusi vorba de o rasplata, caci inseamna mult emotional, face mai mult, mult mai mult decit orice bani primiti pe vreun job. Degeaba iei multi, multi bani, daca ii ie stresindu-te, fara sa iti placa ceea ce faci, si gasind ca totul e o corvoada ce trebuie facuta. Adesea cei care au asemenea joburi ar prefera sa mai lase din bani pentru momente de liniste.

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

IT daca intr-adevar esti bun

| Alexandra9647 a răspuns:

Cele mai bine platite meserii sunt cele de politisti, notari, psihologi, lucratori la uzina, si cam atat. big grin

| misss a răspuns:

Eu cred ca si avocatzii sunt bine platitzihappy.

| Kovacs06maria a răspuns:

Cel mai bine e sa faci un curs de contabilitate si sa iti deschizi propria afacere, astfel nu vei fi sluga nimanui si nu va mai profita nimeni de bunatatea ta si ambitia pe care o ai. Pe langa asta in ziua de azi in multe locuri daca lucri pentru altii, hamalesti si ajungi sa nu dormi noptile pentru niste bani care nu iti ajung decat pentru cat sa iti iei de mancare si o haina, doua.
Aceasta e parerea mea, acum fiecare cum vrea ca e viata fiecaruia.