| Andrei200202 a întrebat:

Ce face un ofițer de poliție? Dar un subofițer sau alte cadre?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Face ce il pune seful de sectie de politie. Merge in misiuni. Mai sta cu radarul sa prinda pe vreunul mai vitezoman. Mai merge sa vada de ce s-au batut nu stiu ce romani de prin cartier. Misiuni simple.

| Andrei200202 explică (pentru anonim_4396):

Asta cine... ofițerul e mai sus decât subofiter.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei200202):

E mai sus dar si el face treaba. Mai merge si la examinarile auto pentru carnetul de soferi. Ofiteri nu prea vezi sa stea in intersectie controland traficul, ii pun pe astia cu grad mai mic sa stea in ploaie sau in soare torid. Ofiterii nu fac doar munca de birou. Au si ei un sef care i trimite unde trebuie.