| anonim_4396 a întrebat:

Ce faculate trebuie sa fac pentru a devenii regizor/scenarist sau chiar actrita?

Funda celui mai detaliat raspuns. Multumesc! happy

10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografica :
http://www.unatc.ro/prezentare/index.php
Exista insa facultati de teatru si in tara nu numai in Bucuresti.

| Zippy a răspuns:

Unatc(nu ma lasa sa scriu cu litere marilaughing )

| SonicAndrei a răspuns:

Dacă vrei regizor de filme învață să faci filme. Iată câteva programe :
Windows Movie Maker (cel mai simplu)
Sony Vegas Movie Studio (diferite versiuni)
Pinacle Studio Ultimate Collection (versiunea 15 de exemplu)

| Anonymous1995 a răspuns:

Pentru regizos si scenarist incearca facultatea de teatru si film din Bucuresti.Iar pentru actrita urmeaza facultatea de actorie. Funda?

| AlexDu a răspuns:

Ca sa devii actor, in primul rand trebuie sa ai talent. In al doilea rand trebuie sa termini un liceu, de preferat profil filologie (dar nu cred ca e obligatoriu) si apoi sa intri la Facultatea de teatru si televiziune.
Funda? big grin

| anonim_4396 explică (pentru AlexDu):

Nu imi pune la incercare talentul tongue
Si voi termina filologie-bilingv big grin deci nu cred ca va fi o problema. happy

| deny2002 a răspuns:

Www.studentie.ro/facultate/facultatea-de-teatru-f108‎ www.arteiasi.ro/teatru/html/teatru_frameset.htm‎ hyperion.ro/structura-facultati/arte‎ Sunt informatii si facultati din Bucuresti si Iasi. Sper ca esti din Bucuresi si Iasi.Te rog sa-mi zici din ce oras esti ca-sa stiu ce sa-ti zic. regizor, scenarist-regie, teatru, film actrita-actorie Sper ca te-am ajutat!

| deny2002 a răspuns (pentru deny2002):

Hyperion.ro/structura-facultati/arte

| anonim_4396 explică (pentru deny2002):

Oradea tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar nu m-ar deranja sa ma mut, cand va fi cazul big grin