| Kesha1428 a întrebat:

Cum pot afla memoria calculatorului? Unde trebuie sa caut? Funda celui mai detaliat raspuns!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

In my computer dai click dreapta-properties si vezi cata memorie ai, si cata este libera!

7 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Ca stocare: aduni capacitatea partitiilor C; D; E; F... cate ai.

Iar ca memorie RAM, dai click2 pe my computer => properties si o sa apara ceva de forma 4.00 GB of RAM.

| yonutz1 a răspuns:

La ce memorie te referi? Daca la HDD (Hard Disk Drive) te duci in My Computer si dai click pe fiecare disk (probabil C, D, E), Si iti arata acolo cata memorie are fiecare disk.

| vioreld a răspuns:

Depinde la ce fel de memorie te referi.
Ai 2 memorii :
1.Memoria RAM (memoria virtuala)
2. Memoria hard-disck-ului (memoria unde iti tii tu in pc muzica, filmele, jocurile etc).
Memoria Ram o afli astfel :
Dai click dreapta pe My Computer, apoi dai click pe Properties si ti se deschide o fereastra, in acea fereasca in partea de jos o sa-ti scrie de ex. 256 RAM, sau 512 Ram, sau 1 Gb RAM (depinde cata memorie are pc-ul tau).
2. Ca sa afli capacitatea hardului, dai dublu click pe My Computer si la partitia (c: SAU Dhappy sau poate sa iti arate asa (Local Disck :C; LOCAL DISK D: ) dai click dreapta si apoi pe Properties.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in "My Computer", tii cursorul pe Local Disk (Chappy sau (Dhappy si acolo iti arata, Free Space si Total Size. Mai poti sa dai click dreapta, Properties si acolo vezi.

| gux2 a răspuns:

Apesi jos stanga pe start si apoi pe computer sau my computer si acolo vezi

Alte răspunsuri
| FreaKzzzz a răspuns:

Intri in My Computer, dai dublu click dreapta-properties si apoi uita-te la RAM. happy