| youaremyfavouritecolour a întrebat:

Ce trebuie sa contina dosarul de inscriere la liceu? dau funda celui care imi da raspuns corect si detaliat

Răspuns Câştigător
| mylifeismylife a răspuns:

A) cererea de inscriere;
b) cartea de identitate (daca este cazul) si certificatul de nastere, in copie legalizata;
c) adeverinta cu notele si media generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a;
d) foaia matricola pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
e) fisa medicala.

6 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Mergi cu tata sau cu mama cum am facut eu.Ia-ti buletinul(daca ai), certificatul de nastere, niste bani[taxa sau eu stiu celaughing].Nu e greu de loc.Te pune sa semnezi tu si parintele si gata!big grin

| youaremyfavouritecolour explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Dar eu am inteles ca trebuie un dosar cu situatia din generala, inclusiv notele, mediile, purtarea, etc

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru youaremyfavouritecolour):

Pai ce ai vrea mai mult?laughingEu m-am inscris deja...adu mai multe atunci.

| William a răspuns (pentru youaremyfavouritecolour):

Vorbeste cu diriginta/dirigintele si o sa iti explice.

| Lagosse a răspuns:

Haha buna gluma dar cu examenele cum ramane adica nu trebuie mai intai dat! p.s. si eu sunt in aseasi situatiune sad as vrea eu sa nu mai dau examneul si sa ma inscriu direct cap de scutec!laughing

| youaremyfavouritecolour explică (pentru Lagosse):

Eu stiu de examene dop de sticla dar dupa examene eu ma refer...