| LookBehinD a întrebat:

Ce facultate este de viitor daca sunt pe filologie? stiu foarte bine limba engleza si italiana si cat de cat franceza, insa chiar nu stiu ce sa fac. Imi este frica ca termin facultatea si ajung sa stau somer cu ea in mana. Se merita la relatii internationale? Ce poti sa profesezi dupa ce termini facultatea? Dar management turism, ASE, business administration etc?

Vreau un raspuns detaliat, dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Adevarul este ca, in Romania, se gaseste mai greu de lucru si iti spune asta un om cu 18 diplome + certificate, care inca-i somer! Limbile straine se mai cauta, turismul in Romania e mort fiindca nu sunt investitori insa in strainatate e OK. Cu ASE mai poti face contabilitatea pe la firme insa nu stiu cum este cu practica. Numai bine!