| Neo12 a întrebat:

Vreau să ştiu ce meserii pot urma pe viitor dacă termin o anumită facultate din cele menţinoate mai jos:
Facultatea de management
----------------- marketing
----------------- economie teoretică şi aplicată
----------------- relaţii economice internaţionale
----------------- administraţie şi management public
----------------- bussines şi turism
----------------- relaţii economice şi internaţionale
M-ar interesa profilul liceului care ar fi cel mai bine de urmat pentru a ajunge la facultatea respectivă.
DAU FUNDĂ RĂSPUNSULUI CEL MAI BUN. (Vreau să menţionaţi toate facultăţile în răspuns)

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru a urma o facultate poti face orice liceu doresti, nu conteaza profilul acestuia ci numai sa iei bacul cu o medie cat mai mare. Te asteptam atunci cand vei termina liceul cu restul raspunsurilor pe care le doresti, pana atunci se pot schimba multe, dar un singur lucru sigur nu se va schimba: pentru a urma o facultate si sa o termini cu bune rezultate, trebuie si liceul sa-l termini cu mare succes. Altefel, vei fi si tu un somer cu diploma, sau un simplu vanzator/vanzatoare, la un butic mai mare sau mai mic.

| Vanqu1sh a răspuns:

Trebuie sa faci ceva ce iti place fratele meu, ceva la care te pricepi, ceva de care sa nu te saturi, ceva care te stimuleaza mereu si nu o faci doar de dragul de a spune " am liceu si facultate " si dupa te trezesti ca nu te angajeaza nimeni.

| Standalonecomplex a răspuns:

Pare ca vrei sa dai la ase putem discuta daca vrei si iti explic cum sta treaba.

| Neo12 explică (pentru Standalonecomplex):

Aşa este.

| Standalonecomplex a răspuns (pentru Neo12):

Uite aici gasesti acreditarile de care o sa ai nevoie pe viitor:
http://www.bpp.ro/

alege o facultate care iti echivaleaza cat mai multe examene