| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate mai este de viitor in Romania?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde care iti place tie, daca o iei cu pesimismul in brate niciuna nu e benefica dar daca te gandesti intruna ca vei fi angajat dupa ce termini facultatea atunci nu vor fi probleme. Invata sa folosesti secretul legii atractiei apoi vei vedea ca orice se poate realiza in viata.

| EvangelineLovin a răspuns:

Daca poti si vrei poti sa te faci inginer. am fost la o bursa de joburi si cautau numai ingineri.mecanici, proiectanti sunt mai multe feluri dar cautau de toate.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Politehnica Bucuresti pentru ca, existand in topul 100 al universitatilor din lume, o ramura a ei cu care te vei intelege tu mai bine, iti va deschide drumul spre locuri de munca in alte tari, asta daca vrei sa lucrezi acolo. Totusi, daca nu iti place aceasta facultate indreapta-te spre cele care au legatura cu turismul, cu marketing-ul, cu consumul in general. Ideea este ca, orice facultate ai face, daca vrei sa iesi cu un serviciu oferit de catre tine celorlalti, ai nevoie doar de idei si de multa munca si incapatanare. Acum eu trebuie sa te intreb, ce iti place sa faci cel mai mult, ACUM?

| anonim_4396 explică (pentru FeliciaCorinaA):

Ma gandeam la optometrie, avand in vedere ca in liceu, la fizica am fost foarte atrasa de optica. Dar, acum imi pun si problema viitorului pe care il ofera aceasta facultate.

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru anonim_4396):

Vei avea o meserie draguta. Eu la fizica nu ma pricep, deoarece imi petreceam orele pe hol, dupa ce o enervam pe profa destul de mult incat sa ma dea afara. Un sfat, totusi, ti-l pot da. Daca ai ocazia sa faci aceasta facultate in alta tara, fugi acolo. Meseria este frumoasa, de viitor si doctorii sunt mult mai bine platiti si bine vazuti intr-o alta tara decat la noi. Eu iti urez succes!

| anonim_4396 explică (pentru FeliciaCorinaA):

Mersi!

| irenusa97 a răspuns:

Facultatile Alexandru Ioan Cuza DIN Iasi, acolo au facut si parintii mei si rudele mele si acolo voi merge si eu.

| cristina107 a răspuns (pentru irenusa97):

Spune-mi te rog de ce vei alegi anume aceasta universitatea? Si pe mine m-ar tenta să fac o facultate acolo dar nu stiu prea multe informatii despre cum e.

| irenusa97 a răspuns (pentru cristina107):

Pai este o facultate de stat, dupa ce termini, diploma e recunoscuta, nu se compara cu cate facultati de astea ca Spiru Haret sau altele, poti ajunge undeva sus dupa ce o termini.Sunt universitatatile Al. Ioan Cuza de mate, de biologie, de drept, de chimie, de informatica, de litere, istorie, teologie etc,...În 2011 a fost clasificată în prima categorie din România, cea a universităților de cercetare avansată și educație... Sper sa o alegi si sa-ti placa acolo!

| cristina107 a răspuns (pentru irenusa97):

Mersi mult pentru informatie