| Jastin_Jastin_1995 a întrebat:

Ce facultate sa fac ca sa am un loc de munca asigurat sau sa imi gasesc repede de munca! Eu m-am gandit la Facultatea de drept si la facultatea de informatica ca sa ajung programator.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca faci dreptul, apoi poti merge la institul de magistratura si ai post asigurat de judecator, dar trebuie sa inveti foarte bine si mult.
Ca informatician esti platit bine, insa nu stiu cum ajungi sa lucrezi in domeniu.

| catalinaicg a răspuns:

Clar axeaza-te pe info. Un inginer programator castiga foarte foarte repede si foarte bine! Iti recomand Universitatea Politehnica din Timisoara! La facultatea AC, cei care ies din facultatea (majoritatea) lucreaza la Continental. Este o firma foarte mare ( din Germania cu filiala in Romania) si se dau salarii de la 18 in sus. Cnosc pe cineva care ia 26 mil si e abia in a 6 luna de cand lucreaza.