| TrixieGenEMOKID a întrebat:

Ce facultate trebuie să urmezi ca să devii inginer coordonator sau programator? Și cu ce se ocupă ei?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Automatica la Poli. Cred ca e singura facultate care iti asigura un loc de munca bun si salariu mare. De asta e si foarte grea.
Despre indatoririle unui programator sau unui inginer in domeniul asta nu stiu sa iti spun dar gasesti pe net.

| TrixieGenEMOKID explică (pentru Bondarel99):

Eu am terminat un profil umanist și în prezent sunt la finanțe bănci. Dacă aș lua niște meditații, aș putea să intru la automatică? Mi-ar plăcea mult să fiu programator la jocuri

| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa ai niște noțiuni de mate și fizica pentru a intra la automatica.
Dacă vrei sa faci doar programare poți merge mai bine la facultatea de info, acolo se fac doar 3 ani, dar trebuie sa ai noțiuni de mate și INFO pentru a intra.