| GoldandSilver a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmezi pentru a deveni director in biblioteca,ecosal, scoala etc?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu stiai orice profesor poate ajunge director de scoala, deci mai intai ar trebui sa fii profesor (si aici depinde doar de tine ce specializare alegi si ce facultate faci)

| ElenaSA a răspuns:

Pentru a fi director de scoala iti trebuie sa fii profesor si sa faci un curs de manager-nu ai nevoie de facultate pentru asta.Pentru bibilotecar am vazut ca poti sa termini Filologie sau sa ai studii de biblioteconomie.

| Public22 a răspuns:

Trebuie sa fii un boschetar!

| GoldandSilver explică (pentru Public22):

Atunci,ti s-ar potrivi de minune!big grin

| Public22 a răspuns (pentru GoldandSilver):

Pai eu nu vreau sa fiu director de biblioteca.

| DarkShina5566 a răspuns:

Ca sa ajungi director intr-o biblioteca trebuie sa faci o facultate de genul: Management sau chiar Litere. La fel si la scoala (Litere sau Limbi si Literaturi straine).

| unknownpink008 a răspuns:

Management. Funda?