| NicklausMikaelson a întrebat:

Ce facultati as putea urma dupa terminarea unui liceu cu profil FILOLOGIE sau Stiinte Sociale? si, daca e, spuneti-mi si mie cam ce e mai dificil : Latina de la Filologie sau Logica(Psihologia etc.) de la Stiinte Sociale

Răspuns Câştigător
| IFight4you a răspuns:

Buna! Eu sunt la profil de stiinte sociale si te pot informa in acest domeniu. Facultati ai la alegere limbi, litere, drept, politie, psihologie etc. in a9a am facut logica si te asigur ca e foarte usoara, sunt doar vreo 4 lectii pe care daca le-ai inteles sti toata materia si is destul de simple iar psihologia e si ea usoara si in mare totul sta in baza gandirii nu trebuie sa tocesti sau sa te chinui cu invatatu..in schimb eu fac si latina doar pana la sfarsitul clasei a10a si e foarte complicata deoarece gramatica e foarte grea verbul adjectivul substantivul is foarte multe..si din cate stiu la filologie se da si teza din latinaI don't want to see. te sfatuiesc totusi sa te bazezi pe stiinte socialehappy

1 răspuns:
| stepphy a răspuns:

Eu cred ca Stiintele Sociale sunt mai usoare.Filologia nu este grea daca citesti foarte mult, iar in psihologie trebuie sa ai mai multe ...Deci iti recomand Stiinte Sociale.Bafta