| Hugo99 a întrebat:

Dupa ce fac un liceu, la profil stiinte sociale sau filologie, ce facultate as putea urma?

5 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Arhitectura

Răspuns utilizator avertizat
| gabriella12 a răspuns:

Drept, jurnalism sau orice din acest domeniu. happy

| xjr97 a răspuns:

Liceul nu determina in totalitate facultatea pe care o vei urma, chiar daca influenteaza acest lucru. Poti merge la orice facultate, dar liceele umaniste te vor orienta catre specializari precum: Drept, Litere, Istorie, Filozofie, Stiinte Politice, Geografie, Jurnalism, Comunicare, Marketing, Management.

| Addddda93 a răspuns:

Facultatea nu depinde neaparat de profilul pe care l-ai urmat in liceu. Poti alege si o facultate cu profil real, desi e putin mai greu. Eu am fost la Filologie in liceu iar acum sunt la facultatea de Litere: Romana-Engleza. Poti de asemenea opta pentru Jurnalism, Comunicare si relatii publice, Drept, Stiinţe Sociale, Politice si Umaniste