| sakura_4619 a întrebat:

Ce facultati iti deschid mai multe"usi"in viitor(sa lucrezi in mai multe domenii dupa terminarea unei facultati si cu un salariu motivant)? Sunt pe profil uman(filologie).

4 răspunsuri:
| romanionu a răspuns:

Nu prea stiu dar de ce sunt sigur e ca la o academie de politie sau in armata o vei duce destul de bine si ai extrem de multe oportunitati.
Tu cum faci un profil uman, ai putea face dreptul sau sa incerci o academie de politie.

| madalina_8123 a răspuns:

Cred ca dreptul: poti lucra ca si consultant juridic, avocat, magistrat, executor judecatoresc, functionar public, notar si multe altele. Bineinteles, majoritatea acestor profesii cer si un examen la diferite institutii pentru a intra in sistem. Mult succeshappy

| auravas a răspuns:

Daca as mai face fac. inca o data eu m-as profila pe stoma.Am 2 prietene si produc ambele destul de bine. Una a plecat de curand in Anglia si are un salar foarte mare.

| sakura_4619 explică:

Exclus drept.
Ce ziceti de Psihologie, Jurnalism, Arte(film)se cauta ce pot face dupa ce termin (in ce domenii pot lucra, ma refer la primele 2, ca la Tv nu as vrea sa apar.