| Amalia_Elena_1971 a întrebat:

Daca as merge pe profil uman * filologie *, la ce facultati pot da mai departe?

5 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Nu conteaza ce profil faci in liceu, tu poti urma orice faculatate doresti pe urma, de exemplu daca faci mate info tot poti sa dai la drept sau medicina, sau daca faci filologia asta nu inseamna ca nu poti sa mai dai la facultatea de sport.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

La orice facultate. Nu contează ce profil faci în liceu.

| Cameliapantiru a răspuns:

Litere, Psihologie, Filozofie, Teologie, Drept, Jurnalism, Istorie, Geografie/Geologie, Stiinte Politice, Relatii Internationale.

| Dugalle a răspuns:

La ce facultate doresti tu in principiu.

Eu am terminat stiinte umaniste si acum sunt la facultate la calculatoare si automatica.

Depinde de ce criterii au universitatile, daca cer bac la mate sau alte chestii sau nu.