| Oanaiv a întrebat:

Ce inseamna contabil junior?
Din cate am inteles acesta nu trebuie neaparat sa aiba peste 18 ani pentru a fii angajat. Ce stiti despre asta?

Răspuns Câştigător
| YahWav a răspuns:

Practic, daca vrei sa aplici undeva ar trebui sa iti zica automat de ce cunostinte ai nevoie ca sa te califici postului. Si inca o chestie neavand 18 ani impliniti, nu poti lucra cu norma intreaga, adica doar 4 ore. Junior/Senior mai mult ca sigur se refera la abilitati de incepator adica, nu o sa iti ceara atat de multe lucruri precum unui contabil cu experinta in domeniul munci. Dar daca te intereseaza incearca nu pierzi nimic happy, vezi ce cerinte se cer si aplica.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna un contabil la inceput de cariera. N-ai cum sa te angajezi inainte de 18 ani, trebuie sa ai terminat liceul pe profil de contabilitate si acesta se termina dupa 18 ani.

| matrix100 a răspuns:

Contabil primar inseamna ca lucreaza doar contabilitate primara ( facturi, nir-uri ). Un contabil obisnuit lucreaza cu conturi, si un expert contabil ajunge sa faca bilantul si balanta firmei respective. De la 16 ani poti sa te angajezi part time si de la 18 ani full timne