| AnneM123 a întrebat:

Ce inseamna gestionarea stocurilor, ca lucrator comercial intr-un magazin de haine? te pune si la casa?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

De obicei, pentru gestionarea stocului, (depinde si de magazin), esti pus sa lucrezi intr-un "Depozit" (poate fi considerata si o camera ca fiind depozit); tu primesti marfa, verifici sa fie in conformitate ce ai primit cu ce e pe factura, vezi daca lipsesc sau sunt in plus, trimiti si primesti produse. In contractul de munca o sa poti citi, e un cod aferent postului de munca, si scrie acolo ce responsabilitati ai. Daca nu este nimeni, sau te roaga, cel mai probabil o sa fi pus si la casa in functie de situatie/nevoie, doar "traim in Romania".

| Violleta2022 a răspuns:

Nu muncesti la casa de marcat si nici cu bani ca magazioner.
Ca magazioner (gestionand stocul de marfa) muncesti in magazie, tiinand stocul de marfa la zi, ce iese si intra sa se reflecte in acte. Faci acte de intrare si iesire si muti marfa de colo-dincolo.

| AnneM123 explică (pentru Violleta2022):

Si dupa cat timp te baga si la casa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnneM123):

Dupa ce te califici, probabil 1-2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca gestionar lucrezi numai in depozit si oarecum trebuie sa inregistrezi in fise tot ce intra in depozit. De asemenea, tot ce iese din depozit si se pune pe raft trebuie sa treci si aici in fise. Ca gestionar nu ai treaba cu casa de marcat.
In fine, asta un gestionar angajat. In cazul tau mai bine mergi la interviu si iti explica acolo.