| Mesesanhz a întrebat:

Ce liceu/profil (liceu Zalau) trebuie sa fac ca sa merg la academia de politie din Cluj?
Si cam cat de grele sunt probele scrise, sau fizice?
Dau funda

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Cluj-Napoca nu exista Academie de Politie, doar o scoala de agenti de politie. Singura Academie de Politie este "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti.
In orice caz, pentru a te ajuta la admitere, este bine sa urmezi liceul pe profil de filologie sau stiinte sociale.
Probele sunt destul de grele, avand in vedere ca sunt multi candidati pe un loc.