| Patrascu_Alin_1997 a întrebat:

Pentru a merge la Academia de Politie ce profil de liceu trebuie sa aleg? Si ce categorii are Academia?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca profilul liceului nu conteaza. Uite aici informatii extinse: http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/

1 răspuns:
| Trynda a răspuns:

Profilul liceului poate fi oarecare. Numai sa stii romana, istorie si o limba straina. Ca asta e examenul de admitere. Daca vrei la Ioan Cuza din Bucuresti uita-te la ei pe site ca au detaliat.