| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi si mie cum se procedeaza cu testele fizice si probele scrise de la academia de politie(adica le dai in acceasi zi, trebuie sa te prezinti la ora x). cat mai multe detalii plshappy

2 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

La examenul de admitere la Academia de politie probele fizice si cele scrise nu se dau niciodata in aceeasi zi. Si nici cele scrise nu se sutin in aceeasi zi.
Pentur fiecare proba in parte este afisat la avizierul Academiei ziua de sustinere si programarea in functie de Numele de familie pe care il ai.
Mult succes.

| ady2607 a răspuns:

Eu sunt student in anul 2 aici.prima oara sustii un test psihologic la IPJ in judetul de unde esti(cu o luna inainte de urmatoarele probe). apoi urmeaza testul medical, proba sportiva(astea doua la o zi distanta). peste cateva zile(2-3) vei sustine si proba scrisa(toate probele in aceeasi zi:istorie, gramatica, lb straina). proba scrisa este grila deci nu-ti face griji in privinta aglomerarii de materii in ziua respectiva-este ca si cum ai sustine un singur examen.