| anonim_4396 a întrebat:

Ce master imi recomandati dupa terminarea facultatii de psihologie? Mie mi-ar placea sa fiu psiholog criminalist.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Una-i ce-i place omului, si alta ce calitati reale are! Fa-ti o testare vocationala, si daca iesi ok pentru asa ceva, cauta-l la Bucuresti pe Tudorel Butoi, e cel mai mare si cel mai bun, din care ii avem! Success!

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Oooo e cale lunga pina atunci. sa faci facultatea dar nu la SPIRI HARET ca sunt satula de sapecialisti scosi pe banda la distanta de la aceasta institusie si sincer sunt mai mult,, analfabeti dar au studii...cumparate

| Sadd a răspuns:

Cred ca te-ai uitat la prea multe filme.incearca ceva cu copii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Offfff, eu sunt deja la o facultate si la anul vreau sa dau si la psihologie pentru. ca abia acum stiu clar ce vreau sa fac in viata si normal ca nu dau la Spiru. Ori la bucuresti... ori la ovidius.Pe mine ma interesau tipurile de mastere care m-ar ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stupid.Nici macar nu ma cunosti si zici asta... daca ai avea vreo crima in familie sau o pers. draga ar pati asta ceva ti-ai dori sa existe oameni priceputi care sa revolve cazu.Cineva trebuie sa faca si treaba asta iar daca eu simt ca mi se potriveste, ce treaba ai tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Master Psihologia prevenirii criminalitatii. Interventii specializate la nivel comunitar, organizational si individual
Universitatea Titu Maiorescu
Localitate:Bucuresti
Durata: 6 luni - 2 ani
sau Master Psihosociologia Delicventei. Preventia si asistenta sociala a delicventilor - Facultatea de Stiinte - Universitatea Lucian Blaga din Sibiu.
Multa bafta!