| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserie sa imi aleg? imi plac sportul, calculatoarele, libertatea la maxim, urăsc matematica, mai ales oamenii fără bun simt! eu am 21 de ani, imi este rușine de mine ca nu sunt hotărât, dar asta este!

6 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Esti cumva coleric?
Cumpara-ti o camera foto performata si realizeaza colaje sau orienteaza-te spre ceva artistic. Ai putea sa faci hang- gliding sau alpinism dar nu cred ca poti castiga bani din asta.

https://youtu.be/S2b4IL1or7I?t=33

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Încearcă sa devii youtuber
Am oarecum aceeași problema ca tine și dacă te încălzește cu ceva și eu incerc sa fac acelasi lucru asa ca daca tot nu ai ce face poti sa-mi dai mesaj privat cu facebook/skpe-u tau si sa vorbim acolo de ce putem face in caz ca vrei sa colaboram.
ps: e frumos sa fii liber big grin

| Jimtheghost a răspuns:

Ti-as fi zis sa mergi in IT, dar IT fara matematica e imposibil, asa ca singurul lucru care mai ramane e sportul, dar acolo nu esti liber la maxim. So, none of the above. Mai incearca.

| Iliotropion a răspuns:

Depinde ce vrei să faci, dacă te descurci puțin cu cifrele ai putea să mergi în zona management la facultate sau masterat.
Se mai găsesc posturi prin call-center, ca vânzător de diferite servicii sau la magazine.
Sau mai poți căuta în turism ceva.
Ar fi bine să știi 2 limbi străine ca să-ți crești șansele, e bine să mai știi ceva pe lângă engleză.
Cu sportul nu faci mare lucru, poate doar dacă lucrezi la o sală de fitness și mai prinzi și un contract de sponsorizare la produse daca ai avea trafic mare pe youtube la filme cu profil de body-building.
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Iliotropion):

Mersi fain Domnu! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Iliotropion):

Mersi mult, Domnu! laughing