| Anonimaaaaa5781 a întrebat:

Ce meserii pot urma dupa filologie? După terminarea unei facultăți, bineînțeles. Vreau o lista cât se poate de lunga ce conține doar meserii ce le poți avea după terminarea unei facultăți de la profil de filologie in liceu, adică drept, politie, litere, psihologie etc, mulțumesc.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Vreau o lista cât se poate de lunga ce conține doar meserii ce le poți avea după terminarea unei facultăți"

fiind doar intr-a 9 a (greșesc cumva?), lista aia pe care TU O VREI (!?) e inutilă, in 6-7 ani, se schimbă muuuulte!