| curiozitati a întrebat:

Salut/Buna! Am nevoie de informatii despre niste facultati. Vreau sa stiu de la ce profil de liceu mi-ar fi mai usor/bine sa intru la respectiva facultate, pe baza a ce se intra, ce meserii pot practica dupa absolvirea ei, etc.(si alte informatii sun bine venite) in legatura cu facultatile : Jurnalism, drept, psihologie, relatii publice, turism, silvicultura, litere, sociologie, agronomie, marketing.

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Filologie, stiinte umane si sociale sau economic. de la astea 3 poti pleca mai departe lejer la facultatile pe care le doresti. sa ai bafta.