| anonim_4396 a întrebat:

Ce nu trebuie sa contina un curriculum vitae?

9 răspunsuri:
| csintalan a răspuns:

Sa nu specifici ca esti betiv(a)

| kayan a răspuns:

O poza de hi5.

| daddy a răspuns:

Defecte... doar vrei sa ii convingi sa te angajeze nu sa te refuzewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu iti insiri la mult de 2 locuri de munca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu contina mai mult decat o foaie de hartie si aceasta foarte comprimata.

sa nu amintesti de faptul ca nu ai fost multumit de un oarecare loc de munca sau ca ai fost dat afara.
sa nu mentionezi salariul pe care il vrei.
nu trebuiesc punctate lucruri referitoare la viata privata(doar daca esti casatorit sau eventual daca ai un copil), numai cea profesionala.
sa nu contrasteze profesiunile, adica sa ai experienta ca ospatar dar si ca inginer, eventual faci 2 diferite, in functie de calificari. or mai fi cateva dar nu imi mai aduc aminte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa contina date referitoare la persoana ta, la care nu ai dovada. Degeaba scrii tu ca detii certificat sau atestat intr-un anumit domeniu daca nu ai cu ce dovedi (diploma etc. )

Răspuns utilizator avertizat
| elenagh a răspuns:

Incearca sa nu specifici locurile de munca anterioare care nu sunt relevante pentru job-ul dorit, poti sa gasesti aici un curriculum vitae completat http://www.cvdesigners.ro/exemple/