| MihaiPaleologu a întrebat:

Ce parere aveti de un job de receptioner la un Hotel de 3 stele? 1200 Lei salar net, programul este 24 lucru, 48 liber. De lucru nu e nimic doar stat. Oras Satu Mare, fara mancare. Multumesc

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru "lucru nimic doar stat" e un salar foarte bun.
Altii muncesc cu greu pentru acel salar.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-l! Este un job cinstit si iti aduce bani!
In plus, desii nu este un salariu prea mare, nici nu te solicita prea mult.

| SG1995 a răspuns:

Jobul e bun, dar salariu e de rahat.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Eu tot sunt de parere ca in domeniul asta turistic, tot ospatarii de la mare, sunt cei mai cei. Intr-o vara faci la Mamaia si 3000 de euro. Bani cu care traiesti lenjer restul anului. Eu zic sa incerci cu ospatarul, mai ales ca e sezonul.

| suntserios a răspuns (pentru BlyeeetAK47):

Cum sa traiesti bre lejer cu 3000 euro tot anul?

| SG1995 a răspuns (pentru suntserios):

Dacă am vorbi de un salariu de 3000 de lei pe lună, da ai trăi bine mersi.

| suntserios a răspuns (pentru SG1995):

Urmareste discutia, era vorba despre altceva

| SG1995 a răspuns (pentru suntserios):

Știu, despre ce era vorba, am vrut să zic, că poate dacă era vorba de 3000 de lei pe lună era total altceva.

| Felekan_Ramona_1978 a răspuns:

In lipsa de altceva, merge, dar, dupa parerea mea salarul e cam mic. In teorie e doar de stat, in realitate vei avea si alte insarcinari de care, poate iti vor spune dupa ce incepi, prezentanduti-le ca pe "nu e cine stie ce de facut: doar dai cu matura nitel..." Nu sunt sigura, dar unde te stramteaza la cuantumul salariului, probabil iti vor da si insarcinari care nu vor fi de competenta ta ca receptioner. Oricum, daca pentru tine e ok, bafta!