| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Limbi Moderne Aplicate(franceza-engleza)? Este avantajoasa?(din punct de vedere financiar, dar nu numai)
Ce posibilitati pentru viitor ofera? (locuri de munca)

Multumesc pentru raspunsuri! O zi placuta!

2 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Daca ai facultatea de limbi moderne (engleza-franceza) asa cum ai mentionat, poti sa devii stewardesa dar trebuie sa urmezi, timp de 6 luni (sau mai mult daca nu iti dai interesul),Academia Aeronautica Henri Coanda,eu acolo as vrea sa ma duc ca steward-insotitor de bord, nu stiu sigur dar liceul din cate am aflat, trebuie sa il ai tot la limbi straine sau la filologie...

| sebastian1999 a răspuns:

Cersetor in franta sau anglia; ha ha ha; habar n-am dar cred ca ofera locuri se stiuardesa(nu stiu cum se scrie)sau translator; in functie de bani cred ca e avantajoasa; funda