| anonim_4396 a întrebat:

Ma bate gandul sa dau mai departe la arte, la graphic design.Ce parere aveti, suna a meserie de viitor? Si credeti ca se castiga bine din asta?

3 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

In toate meseriile se câştigă bine dacă depui efort şi te pricepi în ceea ce faci.
să ştii că aşa e!

| Z6 a răspuns:

Stii care e greseala noastra, a tinerilor? Ca ne punem intrebarea urmatoare :''Suna a meserie de viitor?'' Ceva de viitor, ei bine, in Romania, cu greu. Deci, ce am alege de fapt? Fericire? Sau sa inotam in bani? Si doar atat.
Cand e vorba de arta, eu zic din start, gandeste-te bine si asuma-ti. Pentru ca da, sunt posibilitati mai mari sa mori efectiv de foame decat sa castigi bani frumosi, si cateodata chiar si o suma decenta.
Fa ce vrei, fii un om frumos, care face ce vrea. Nu sta la un birou, cu scarba.

| xusernamex a răspuns:

Nu conteaza ce cred ceilalti. Conteaza ce crezi tu. Daca iti place cu adevarat si ai talent, de ce sa nu o faci? Totul tine de tine? In privinta banilor niciodata nu poti fi sigur. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa urmezi drumul care te face fericit acum, dar care te va face fericit si mai tarziu.