| JoleneSth20 a întrebat:

Ce părere aveţi despre Legea Atracţiei din,, The Secret"?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E o idee buna ca mereu sa incerci sa ai ce isi doresti asta nu inseamna sa nu faci nimic crezand ca isi vine totul pe tava

| JoleneSth20 explică (pentru RAY):

Da, presupune mult mai mult.

| RAY a răspuns (pentru JoleneSth20):

Mare parte din doc e pesudostiinta, trebuie sa treci prin filtru ratiuni ce e rational si ce anume nu e, eu cum iau eu o decizie, cand am cumparat acest laptop nu credeam ca voi putea sa il am dar cu timpul am vazut ca se poate, daca gandeam negativ numai incercam daca gandeam prea pozitiv nu munceam din greu speram ca il voi avea fara mare efort, trebuie sa gandesti rational, sa intelegi ca sunt lucruri care le poti avea dar nu visand la ele si facand ceva

| RAY a răspuns (pentru JoleneSth20):

Mereu incerc sa gasesc o solutie nu sa ma gandesc ca se va rezolva gandind pozitiv

| JoleneSth20 explică (pentru RAY):

Asta presupune și ACŢIUNE.
Nu e de ajuns doar să visezi, trebuie să transmiţi niște vibraţii care să fie pe aceeași frecvenţă.
Doar că acolo se vorbește de abundenţă și încerc să studiez această lege. Toţi filozofii s-au contrazis de-a lungul istoriei în multe idei, dar cum se face că pe ideea asta au fost toţi de acord?

| RAY a răspuns (pentru JoleneSth20):

Eu isi spun cum gandesc eu ce afirmau uni filozofi e treaba lor, una e stiinta alta e filozofia, stiinta se ocupa cu realitatea, realitatea e ca indiferent ce vibrati transmiti trebuie sa muncesti nu sa visezi, asta e o pesudostiinta crezand ca cu mintea scimbi ceva in mod real fara o actiune fizica

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Probabil a adus ceva consistent la buzunarul autorului. In rest, e clar ca a tampit si mai mult pe tampiti.