| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre scrisorile de intentie, necesare sau nu?

Răspuns Câştigător
| Lory_2572 a răspuns:

Mi se par doar niste formalitati aiurea...desi sunt solicitate... e usor sa iei o scrisoare de intentie de pe net si sa o personalizezi putin...de aia nu prea sunt de acord cu ele, cred ca Cv-ul ar fi suficient.

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Sunt necesare pentru ca numai astfel atragi atentia asupra ta. Daca ai interes mai mult intra aici:www.neogen.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da sint necesare. orice CV este insotit de o scrisoare de intentie.prezentandu-te doar printr-un CV, risti sa oferi prea multa informatie dintr-o data. chiar daca subliniaza foarte clar abilitatile si experientele de cariera acumalate pana acum, un CV fara o scrisoare de intentie ofera fara sa ceara. scopul pentru care trimiti o scrisoare de intentie este pentru a preciza ce vrei si de ce trimiti o insiruire de abilitati.
http://www.myjob.ro/articole/ghid-cariera/cv-scrisoare-intentie.html

| andreiolariu a răspuns:

Da. Sunt foarte necesare. Poti sa-ti demonstrezi calitatile pe care le ai, experienta daca este cazul.