| ionutvasilicapopescu a întrebat:

Ce părere aveți? La ce materie este mai bine să dai examen la medicină: fizică sau chimie?

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Chimia mi s-a parut mai folositoare

| Violleta2022 a răspuns:

Chimia este obligatorie, fiind obiect de baza la medicina!

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu contest pentru ca nu stiu, dar m-ar mira SERIOS sa se dea fizica la medicina, pentru ca nu are nici in clin nici pe maneca cu medicina

chimie in schimb o sa mananci pe paine

| Iote a răspuns:

Depinde de ce stapanesti tu mai bine. Unii au inclinatii spre fizica, altii spre chimie.

| Eireann a răspuns:

Chimie, o sa iti foloseasca foarte mult si pe timpul facultatii.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

De preferat chimie, fiindca te vei intalni cu ea mai mult decat cu fizica (la facultate spun). Daca esti mai bun insa la fizica, da la fizica, ca sa iei o nota mai mare si sa ai mai multe sanse sa fii admis.