| Anonim20000000 a întrebat:

Ce părerea aveți de Facultatea de Chimie Medicală? Este de viitor? Ce oportunități de angajare sunt dupa? Se poate pleca in străinătate după finalizarea facultății in România?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i o facultate de viitor si cred ca sunt sanse mari de angajare, fiindca sunt cerinte enorme de cadre medicale, biologi, framacisti si oameni de stiinta in domeniul medical.
Da, se poate pleca in straintate dupa ce termini o asemenea facultate.
Australia ofera loc de munca sau studii aici, celor care sunt dispusi sa vina aici, mai ales in domeniul medical unde este o cerinta acuta de personal (medici, asistente calificate, biologi samd).

Asigura-te ca stii limba engleza la perfectie si ca-ti iei testul de limba (ILELTS sau CAMBRIDE- testul academic pentru ca vei avea studii superioare si acesta este nivelul cerut), ca de ala depinde continuare studiilor in strainatate si o posibila emigrare, sau obtinerea unei vize de completare studii, masterat sau chiar working VISA, pentru a lucra in occident.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat