| Gabireal14001 a întrebat:

Ce pot deveni dupa terminarea unui liceu tehnologic pe profil servicii specializarea economic fara facultate?

4 răspunsuri:
| SuperCoolDude a răspuns:

Viitor somer
laughing

| StripperRaoul a răspuns:

Șomer pe o perioada luuungaaa

| Andrei0003 a răspuns:

După absolvirea unui profil al filierei tehnologice pentru parcurgerea stagiilor de pregătire practică, a materiilor de specialitate, atestat și examenul de certificare a competențelor profesionale vei primi un certificat de calificare profesionala nivel 4. În cazul tău, vei fi tehnician in activități economice și vei putea ocupa posturi precum broker, statistică, contabil, analist, bancher etc. Normal că asta depinde și de angajator.

| GabehAle a răspuns:

De pe economic, fara studii superioare, nu prea ai variante. Doar joburi care nu cer calificari sau pentru care oricum nu iti trebuie diploma.