| Ciprian_Marius_1999 a întrebat:

Cum este la Colegiul Economic,,Virgil Madgearu,, din Ploiesti(Profil Servicii, specializarea Economic).
Intrebarile mele sunt:
1. Care sunt materiile la care poti sa dai teza?
2. Care sunt materiile de BAC?
3. Cu ce meserii poti sa iesi daca iei Bacalaureatul?
4. La ce facultate poti sa optezi daca iei Bacul?
5. Cum se face practica?
6. Unde se face practica?
7. Cum se calculeaza media la liceu?

Răspuns Câştigător
| deeadeea111 a răspuns:

1. dai teza la mate, romana, limba straina si la economie de pe clasa a 11a
2.la bac dai la romana oral si scris, mate - scris, limba straina oral si o materie la alegere scris (economie, geografiem, istorie, logica, psihologie etc.
3. primesti un atestat:tehnician in act. economice, desigur in urma sustinerii unei lucrari.
4. poti sa mergi la ASE
5 si 6 Practica se face la diverse intreprinderi, pe clasa a 9a si a 10a se face doar la sfarsitul anului, dar apoi de pe clasa a 11a se face si in timpul anului
7.Media se calculeaza doar la sfarsitul anului, dupa practica, deoarece mediile la module se inchei doar atunci....de pe clasa a 11a nu mai faci chimie, fizica si bio
Modulele nu sunt foarte grele si cred ca te vei descurca :*

1 răspuns: