| dandan964 a întrebat:

Exista posibilitatea de a da la o facultate de mecanica mai exact Universitatea Gh.Asachi din Iasi,si sa nu fie foarte, foarte greu pentru mine in timpul acestor ani de studiu...acum sunt inca la nivel de liceu pe profil tehnologic/servicii(economic)..imi va fi greu la aceasta facultate? !

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de bun esti. Vei manca fizica si matematica pe paine la mecanica

| dandan964 explică (pentru suntserios):

Decat la FEEA, mai bine la mecanica.

| suntserios a răspuns (pentru dandan964):

Pai tu dai la o facultate doar ca sa nu dai la alta?

| dandan964 explică (pentru suntserios):

Nu despre asta este vorba, ma refeream la faptul ca decat sa fac Feea ceea ce nu prea imi place dar imi este mai usor aici deoarece am baza care am facut-o acum in liceu, dar mie unu aceaasta facultate nu imi prea place, la asta ma refeream cand vorbesc despre Feea, mai bine fac la mecanica chiar daca imi va fi mai greu dar o voi face...

| nextmt a răspuns:

Este o facultate interesanta, dar daca vrei sa o termini cu bine trebuie sa ai inclinatie spre matematica. Altfel, te chinui si nu stiu daca o sa ramai cu ceva dupa ce o termini.

| dandan964 explică:

Matematica nu cred ca imi va creea mari probleme deoarece nu sunt nici prost, dar nici deștept, cu fizica voi avea vreo legatura cat de putin in aceasta facultate?