| Outspoken2 a întrebat:

Ce preferati sa fiti Actor/Actrita sau Arhitect?winking

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Da,calatoresc sau nu!
Si ca arhitect, daca esti bun in meserie si prinzi ceva afara, iti spun eu ca vei fii de 1000 de ori mai bine platit decat ca actor.
Asta e parerea mea,iar daca crezi ca asta e frumos in meseria de actor,eu as zice ca daca esti arhitect,la banii care i castigi,iti permiti singur sa te calatoresti si nu vei fii niciodata presat de timp,spre deosebire de actor care si daca ai un pic de timp liber,esti presat ca incep filmariile la ora de.
Oricum, mult succes, in ce vei alege!

5 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Eu personal prefer,sa fiu arhitect,datorita faptului ca e o meserie mult mai banoasa,dar parerile sunt impartite,de obicei cine alege sa fie actor,o face din placere si din multa dragoste pentru aceasta meserie,pentru ca in tara noastra a fii actor/actrita,ai un salariu mizer,poate eu stiu,sa apari la televizor ca actor in diverse productii sa zicem ca ai mai castiga ceva,dar diresc la teatru,clar nu!
Si arhitect, e o profesie pe care o faci din pasiune, dar e mult mai bine platit!
Pa pa!

| Outspoken2 explică (pentru AIRIUS):

Stiu ca este mai bine platita meseria de arhitect, ma refer ca actori calatoresc prin diferita locuri/tari si dau oamenilor o stare sufleteasca placuta, desigur nu este banoasa dar te plimbi! Eucrd ca asta ar fi diferenta.Sau ma insel!happy

| AIRIUS a răspuns (pentru Outspoken2):

Da,calatoresc sau nu!
Si ca arhitect, daca esti bun in meserie si prinzi ceva afara, iti spun eu ca vei fii de 1000 de ori mai bine platit decat ca actor.
Asta e parerea mea,iar daca crezi ca asta e frumos in meseria de actor,eu as zice ca daca esti arhitect,la banii care i castigi,iti permiti singur sa te calatoresti si nu vei fii niciodata presat de timp,spre deosebire de actor care si daca ai un pic de timp liber,esti presat ca incep filmariile la ora de.
Oricum, mult succes, in ce vei alege!

| spy2o a răspuns:

Pilot de raliu(sofer prin Bucurestilaughing )

| SimoDR a răspuns:

Arhitect! E mult mai bine platita aceasta meserie si poti fi creativ, pe masura imaginatiei tale. Nu depinzi de reguli, de scenaristi, regizori si asistenti de platou nervosi. Ai de respectat doar regulamente de urbanism si legislatia in vigoare. Imagineaza-ti jocul unghiurilor si al culorilor in desene facute de tine! Normal, la facultatea de arhitectura este mult, mult de invatat si este mai putin accesibila, dar satisfactia nu sta numai in aplauze politicoase, nu-i asa?

| BoAfan a răspuns:

Actrita