| valeriaJB a întrebat:

Ce profeseie e buna pentru zodia varsator?

Răspuns Câştigător
| salangwayongseo a răspuns:

Parerea mea personala este sa nu iti cauti profesia infuncitie de zodie.nu te impiedica nimeni sa nu o faci daca tu crezi in zodiac si astrologie... mai degraba orientezate in functie de capacitatile calitatile si ceea ce iti place sa faci...happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Meseria care o faci din plăcere, nu ne luăm după zodii.
De exemplu la mine nu are nici în clin şi în mânecă meseria reală cu cea găsită la zodia mea.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu iti alegi profesia dupa zodie, sau dupa afinitati si competente?

| shadovv a răspuns:

Nu va mai luati ma dupa zodii. Destinul tau e in mana ta dar tu ai ochii inchisi de porcariile astea si nu poti sa vezi. Alegeti tu profesia... nu lasa pe mana acestor lucruri...

| nuku a răspuns:

. În general amabili şi liniştiţi, Vărsătorilor le place, însă, să sfideze opinia publică şi sînt extrem de încîntaţi în sinea lor cînd şochează din cînd în cînd oamenii mai convenţionali cu comportamentul lor iraţional. Aceşti oameni în general blînzi şi politicoşi te pot zgudui brusc cu cele mai uluitoare afirmaţii exact cînd te aştepţi mai puţin.descoperiri medicale, scriitori, astronauţi, Rareori ai să vezi un Vărsător luptînd feroce pentru o cauză. Ei trăiesc după propriul sistem de valori şi consideră că asta e suficient. Puterea de concentrare a Vărsătorului poate fi uluitoareCapacitatea extraordinară a nativului de a plonja în necunoscut şi de a absorbi secrete mistice fără măcar să încerce duce spre o stranie intuiţie, o putere premonitorie uluitoare, Vărsătorul e un adevărat om de ştiinţă şi nu se va grăbi să tragă o concluzie pînă cînd nu a întors totul pe toate părţile. Cînd e vorba de progresul omenirii, mintea lui e mai deschisă ca a oricui, dar se închide ermetic cînd e vorba de propriul lui comportament, care poate fi neaşteptat de conservator. femeia din Vărsător e la fel de paradoxală în dragoste cum e în toate celelalte domenii, Propriul ei cod de valori poate fi mai ciudat decît orice ai întîlnit vreodată şi cu totul altfel decît codul moral acceptat de societateDacă vrei să-ţi construieşti o carieră politică, ştiinţifică sau educaţională, uraniana e femeia perfectă. N-ai putea nimeri mai bine, cu condiţia să nu dai peste o Vărsătoare cu influenţe opuse în harta ei natală, care adoră să şocheze oamenii mergînd desculţă pe Calea Victoriei sau fumînd trabucuri uriaşe în autobuz

| SweetCandy a răspuns:

Vărsător - Profesie

Nu are pasiuni devreme către carieră sau ambiţii. Ei introduc ceva omenesc în tot ce fac. Profesia poate să ocupe un loc important în viaţa lor. Pot fi înalt conştienţi, desciplinari, responsabil. Îşi ţin cuvîntul, fac tot, ce se cere de la ei. Au un simţ nemaipomenit de colectivism, sunt buni în lucruri sociale. Nu sunt invidioşi şi calculaţi, sunt gata să primească un alt punct de vedere, au caracterul bun şi relaţii foarte bune cu conducătorii. Des li se propune avansarea pe scară ierarhică. Ei ştiu cum trebuie de dat ordine, cum de lămurit ce trebuie de făcut, nimeni nu poate introduce mai bine un începător în curentul acţiunilor. Ei găsesc drumul, care îl ajută la realizarea ideelor sale, dar calitatea uneori suferă în urma cantităţii. Cel mai bun cîmp de activitate – domeniul artei, tot, ce este legat de cinema, radiou, televiziune, pedagogie, educaţie, invenţie, sociologie, psihologie, lucrări sociale şi ingenereşti. Banii îi interesează foarte rar. Unii neglijază banii din prostie. Majoritatea Vărsătorilor vestiţi au murit în sărăcie. Cîştigul banilor nu este unul dintre scopurile Vărsătorilor, ei rar au nevoie de lux, preferă simplitatea, care îi ţine de-o parte de la „îngrăşare" – fizică, mintală, morală. Aceştea sunt cei mai răi proprietari, lor nu le place controlul conturilor. Ei mai bine vor cheltui, decît vor strînge. Dar sunt şi alţii, influenţaţi de Uran, ce duc o viaţă insistentă şi ciudată, uneori plină de chinuri, care poate să pară romantică, plină de noutăţi minunate, de noroc şi eşecuri. Ei pot fi mai fericiţi fiind săraci, decît bogaţi.

| Ea12345 a răspuns:

Eu nu cred ca tine de zodie meseria pe care ti-o alegi. Daca vrei, uita-te pe aici:
http://www.horoscop20.ro/zodiac-european/varsator-cariera.php

| カルメン a răspuns:

Eu nu cred ca exista profesii bune pentru fiecare zodie... faci ceea ce iti place tie.adica trebuie sa te gandesti ceea ce ti-ar placea tie sa faci si nu ceea ce scrie in zodiac...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Servitoare, bankir si profesor de innot

| dyna_1486 a răspuns:

Zodiile nu reflecta mereu adevarata personalitate a cuiva... d ex poti sa fii varsator si sa nu semeni deloc cu unul, d asta e mai bine sa te ghidezi dupa ceea ce iti place tie.nu la o profesie care sa corespunda zodiei dar care tie sa nu-ti placa.in orice caz...profesiile cele mai intalnite la varsatori fac parte din domeniul artei, tehnologiei, psihologiei, inventiilor, politicii.etc.