| Elena1234456 a întrebat:

Ce zodii sunt compatibile cu zodia varsator?

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

Rama, vierme, idiot, tampit, gaina, rata.
daca tu crezi ca niste simboluri stelare alese arbitrar, si rotatia lor pe cer pot sa dicteze comportamentul unor oameni aflati la mii/zeci de mii de ani lumina, atunci draga mea, te potrivesti cu un bou ignorant.
live long and prosper!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Excelenta cu: berbec, gemeni, balanta, sagetator
buna cu: leu, varsator
acceptabila cu: rac, fecioara, capricorn, pesti
redusa cu: taur si scorpion.
Poti calcula aici mai in detaliu nivelul de compatibilitate dintre 2 zodii:
http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/

| ComatoseWine a răspuns:

I se potriveste ceva Varsatorului?laughing. daca ar fi sa analizam caracteristicile zodiei?

| Woodenpints91 a răspuns:

Băutor. Asta vine înainte de vărsător, mai ales dacă băutorul bagă vin cu bere.

| pisicutzamik a răspuns:

Compatibilitate excelenta:
Varsator-Berbec, Varsator-Gemeni, Varsator-Balanta, Varsator-Sagetator

Compatibilitate buna:
Varsator-Leu, Varsator-Varsator

Compatibilitate acceptabila:
Varsator-Rac, Varsator-Fecioara, Varsator-Capricorn, Varsator-Pesti

Compatibilitate redusa:
Varsator-Taur, Varsator-Scorpion

| teosbeos a răspuns:

Eu as spune Berbec încearcă.

| nessayaR a răspuns:

Eu stiu de gemeni si balanta

| dovleac a răspuns:

Berbec

| Aplix a răspuns:

Relatii între zodia Varsator si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Gemeni, Balanta
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Balanta, Capricorn

| Волк a răspuns:

Zodia Varsator

20 ianuarie - 18 februarie

Caracteristica generala a zodiei Varsator:
semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Varsator: Aer
Calitate definitorie pentru zodia Varsator: semn Fix (stabilitate)

Planetele si zodia Varsator

Planeta guvernatoare: Uranus
Planeta carierei profesionale: Pluton
Planeta dragostei: Venus
Planeta câstigurilor financiare: Neptun
Planeta sanatatii si a muncii: Luna
Planeta casei si a familiei: Venus
Culorile zodiei Varsator: albastru, bleumarin, gri
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Varsator: opal, safir, obsidian
Metale caracteristice pentru zodia Varsator: plumb
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Varsator: sambata

Principalele calitati ale zodiei Varsator: capacitate intelectuala, calitati de comunicare, capacitate de a întelege notiuni abstracte
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Varsator: sa cunoasca si sa promoveze noul
Defecte ale nativului din zodia Varsator: idei fixe, spirit rebel, atitudine distanta

Relatii între zodia Varsator si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Gemeni, Balanta
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Scorpion
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Pesti
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Gemeni
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Balanta, Capricorn

http://www.eastrolog.ro/zodiac-european/zodia-varsator.php