| LiLu a întrebat:

Ce profesie aveti, sau cei care inca invatati, ce profesie doriti sa aveti in viitor?

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt medic anatomopatolog.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

S3by, medicul anatomopatolog se uita la microscop la biopsii si alte fragmente de tesut uman (de exemplu la un apendice daca te operezi de apendicita) si stabileste ce leziuni are organul respectiv. In plus, mai face si autopsii.

| cretzufinish a răspuns:

Sunt profesor necalificat si asitent laborator la un liceu cu profil industrial, mai sunt reprezentant produse cosmetice (Avon, Oriflame si Infinity) si agent contracte RCS-RDS Galati. Pe viitor mi-as dori sa raman profesoara dar cu acte in regula, adica sa-mi termin studiile, sa-mi dau disertatia si doctoratul.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Mda...Am un carnat mare de tot de scris aici.Am inceput la 16 ani sa lucrez, ajutor in bucatarie. Voiam independenta financiara.Eram la liceu, la "Stiinte Sociale". La 18 ani am "devenit" oaspatar.La 19 barman.In acelasi timp am facut si Facultatea de Psihologie.In 2008 am lucrat consultant de vanzari la Diverta iar de un an lucrez la o casa de pariuri in Germania.La anul voi fi tot aici ca mai am un pic de contracthappy.

| Ionutzsa a răspuns:

Inca sunt eleva happy
vreau sa devin jurnalist sau avocat smug inca nu m-am decisbatting eyelashes mai am 2 ani pana la faculta tongue

| andalu a răspuns:

Software developer

| nutzu' a răspuns:

Miliardar... e ok?

| MoNsTeR a răspuns:

Sunt abia 8-a dar as vrea sa ma fac politistbig grin.
P. S:stie cineva mai exact cu ce se ocupa medicul anatomopatolog ca si brigaela.nas vrea sa ma fac doctor dar sincer n-am mai auzitbig grin?

| MoNsTeR a răspuns:

Aha...mrs Brigaela pentru lamurire(chiar eram curiosbig grin). maryus37: tare glumalaughingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Li-lu-la-le-li.eu-s otelar.si-mi place. da tu? ce meserie ai? esti meseriasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Specializare si profesia actuala: Actor-regizor cinema si CAV(comunicare audiovizuala)

@s3by -ai nume de politist. "Sebastian, te scapa de amenzi daca dai un ban" laughing -glumeschappy sper ca intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cantareata ca miley cyrus(cred ca nu o stii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termin psihologia anul asta dar de cand ma stiu vreau sa fac filme/regizorbig grin si voi devenibig grinlaughing

| Jony123 a răspuns:

La electronica sau la armata

| BarBye a răspuns:

As vrea sa optez pentru phsihologie tongue

| kiss1 a răspuns:

Salut papushikQo'.
Sunt inca clasa 8-a, nu sunt sigura inca, dar as vrea sa intru la facultatea de drept si sa devin avocat particular, tu pentru ce ai opta in viata, din cite stiu eu, estisi tu in clasa8-a, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Yarinn a răspuns:

Abia am 15 ani si sunt in clasa a 8-a. vreau sa devin jurnalista sau actrita...

| AdaIoana18 a răspuns:

Eu mi-as dori foarte mult sa termin facultatea de medicina. Dar mai este mult timp pana ajung la facultate pentru ca acum sunt clasa a7a, dar la iceu as vrea sa ajung la Sanitar. Tu ce profesie ai vrea sa ai in viitor?

| viotm a răspuns:

Eu sunt la facultatea de stiinte ec sectis finante banci simi doresc s alucrez in domeniul bancar sau daca fac master poate ceva mai multbig grin

| danielgeo a răspuns:

Designer grafica cu carte de munca dar inca student happy

| OvidiuNervosu a răspuns:

Medic ginecolog
apoi mecanic
ca sa iau premiu nobel in mecanica
pentru asamblarea motorului prin teava de esapament big grin