| Ueheus a întrebat:

Ce profil de liceu m-ar ajuta cel mai mult ca sa devin pilot de avion?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mate Info

| Hyperion7 a răspuns:

Liceul nu te ajuta sa te dezvolți, in această privință.
In schimb poți face un profil teoretic care te pasionează, ulterior sa dai la Academia forțelor aeriene https://www.afahc.ro/
Nu știu dacă e posibil și în alte circumstanțe, dar, din punctul meu de vedere, ar fi cel mai sigur așa.

| suntserios a răspuns (pentru Hyperion7):

Cum să nu îl ajute liceul? În aviație se cere multa matematica, normal că îl ajută liceul trebuie doar sa face un profil mate info.

| Hyperion7 a răspuns (pentru suntserios):

Eu cunosc persoane care au terminat filo și sunt medici acumhappy
Deci nu știu ce să zic
Cât despre matematica, daca băiatul are ambiție, va trebui sa facă pregătire, cu pregătirea din liceu...nuj ce sa zic.

| suntserios a răspuns (pentru Hyperion7):

Și ce treabă are medicina cu matematica?
Nici mama pregătirii nu compensează 4 ani de matematica de nivel M1

| Hyperion7 a răspuns (pentru suntserios):

Mă rog, ai dreptate, scuze

| ReddY25 a răspuns:

În cazul de față, recomand matematică-informatică

| Mitzupitzu a răspuns:

Mergi la facultatea de piloti! Ha ha ha!